алюмінієві чи пластикові вікна

Вибір вікон – важливий етап для створення теплоти та затишку у будинку чи кватирі. Часто у покупців виникає запитання, які конструкції кращі, металопластикові чи алюмінієві. Пропонуємо розібрати із цими нюансами.

Особливості пластикових вікон

Металопластикові вікна виготовляються із ПВХ. Цей матеріал має ряд переваг перед іншими:

 • екологічна чистота і безпека;
 • вигідна вартість, оскільки металопластикові конструкції зазвичай коштують менше, аніж алюмінієві варіанти;
 • високий рівень теплоізоляції, це досягається завдяки відмінним характеристикам матеріалу, особливостям профілів;
 • чудовій звукоізоляції;
 • стійкості до солей та кислот, що гарантує відсутність корозії, зберігає первісний вигляд виробів ще понад 20 років.

До недоліків пластикових вікон відносять одноманітність дизайну, оскільки переважна більшість конструкцій має білий колір. Розміри виробів також обмежені, адже опорна здатність пластику невелика. При необхідності створити вікна нестандартних розмірів краще віддати перевагу іншим матеріалам, а не ПВХ.

Не зважаючи на те що профіль негорючий, він може починати плавитися, якщо поряд виникає вогонь. Також спеціалісти радять оберігати пластикові рами від впливів механічних факторів.

Особливості пластикових вікон

Сфери експлуатації

Пластикові вікна зазвичай використовуються у:

 • житлових приміщеннях із високими вимогами до рівня теплоізоляції, це стосується у першу чергу квартир у багатоповерхівках, а також приватних будинків;
 • різних кліматичних зонах – як помірних, так і холодних, а також областях із підвищеним рівнем опадів;
 • процесі облаштування виробничих, торгових чи офісних будівель.

Також віконні конструкції із ПВХ використовуються у місцях, де підвищені вимоги до безпеки.

Особливості алюмінієвих вікон

Щоб створити вікна на основі алюмінію, використовуються сплави такої сировини. До основних переваг такого матеріалу відносять:

 • високий рівень опорної здатності рами, вона базується на міцному металі;
 • конструкційній гнучкості, що дозволяє замовити рами будь-яких конфігурацій, у тому числі і нестандартних;
 • технічна безпека, яка гарантується негорючістю матеріалу, таким вікнам не страшний вплив полум’я, вони здатні витримувати температуру до +135 градусів, не деформуючись при цьому;
 • відмінний зовнішній вигляд, який гарантує гармонічне доповнення будь-якого фасаду;
 • стійкість до ультрафіолетових променів.

Регулярне обслуговування та відсутність агресивних впливів атмосфери гарантує те, що віконні конструкції із алюмінію зможуть прослужити понад 50 років.

До незначних недоліків конструкцій із алюмінію відносять їхню вищу вартість. Не зважаючи на те, що такі вікна виготовляються із двох видів профілів – холодних чи теплих, вироби все одно мають гіршу теплопровідність, ніж ПВХ моделі.

Вага віконних конструкцій більша, ніж металопластикових. Тому встановлення повинно здійснюватися справжніми професіоналами. Якщо ви плануєте замовити алюмінієві вікна у Львові, звертайтеся до компанії «Алуніт». Професійна робота майстрів, а також пунктуальність виконання замовлень гарантують лише позитивні відгуки про їхню роботу.

Що краще: алюмінієві чи пластикові вікна

Сфери використання

Алюмінієві вікна використовуються у громадських будівлях, торгівельних приміщеннях, адміністративних об’єктах. Вони стануть ідеальним рішенням при необхідності створити панорамний вигляд чи засклити велику площину.

Також встановлення віконних алюмінієвих конструкцій актуально для веранд, літніх садів, внутрішніх перегородок, дверей. У такому разі можна обирати дешеві холодні профілі.

Для створення будь-яких об’єктів, маючих нестандартні віконні прорізи, алюмінієві варіанти підійдуть краще за все. Також вони дозволяють втілити в реальність будь-які дизайнерські рішення.