Поради, як вибрати вікна для будинків та квартир

Монтаж вікон – необхідна процедура для всіх, хто хоче встановити нові, або замінити старі віконні конструкції. Проте перед тим, як звернутися до фахівців, необхідно розібратися із тим, як вибрати вікно для встановлення у будинку або квартирі.

Як вибрати вікна для квартир та котеджів?

Обираючи вікна для нової квартири чи котеджу, потрібно керуватися надійністю експлуатації, енергоефективністю конструкцій, ціною та якістю виробів. Найважливішими критеріями у даному випадку є:

  1. Перевірена репутація компанії. Не варто звертатися до віконної фірми, яка незнайома, або мало знайома. Краще віддавати перевагу досвідченим фахівцям-виробникам або дилерам із досвідом у багато років. Відповідальні власники завжди слідкують за виконанням усіх замовлень та обслуговуванням клієнтів. Компанії, що мають гарну репутацію, запропонують декілька варіантів вікон із різним рівнем енергоефективності.
  2. Цінова політика та ніша бренду. Компанії, які пропонують встановлення вікон від великої кількості виробників, орієнтуються на масову реалізацію вікон. У той час, компанії, що співпрацюють із невеликою кількістю виробників, готові задовольнити реальні потреби клієнтів.
  3. Енергоефективність. У сучасних квартирах і котеджах надзвичайно важливу роль відіграють технічні характеристики обраного профілю. Сюди варто віднести кількість і глибину камер, рівень енергоефективності склопакета.

Найважливішими параметрами при виборі якісних вікон вважають рівень якості склопакета, а також кількість камер. Енергоефективними вікнами вважаються ті, що мають 5 або 3 камерні профілі зі склопакетами.

Поради, як вибрати вікна для будинків та квартир2

Важливі моменти при виборі компанії

Для визначення професіоналізму компанії, варто звернути увагу на такі фактори:

  • наявність ізоляційного монтажу;
  • реальність післяпродажного сервісу;
  • досвід та репутація, наявність відгуків про виконану роботу.

Потрібно розуміти, що встановлення вікон, скління балконів – це не дешеве вкладення, яке вимагає технічної бази, професіоналізму у проведенні вимірів та монтажі.

Як обрати вікна для будинків та квартир на вторинному ринку?

Обираючи вікна у вторинне житло, потрібно подумати про такі аспекти:

  1. Наявність металевого армування у вікні. Краще віддавати перевагу оцинкованій сталі або іншим профілям, захищеним від корозії. Мінімально допустимою товщиною вважається показник в 1,5 мм. Це нівелює втрату герметичної форми, перекосів та інших деформацій.
  2. Енергозбереження та звукоізоляція. Найбільш енергозберігаючими є вікна із 5-ти камерними пакетами. ПВХ профіль із 3 камерами також непоганий варіант. Важливо, аби вікна мали звукоізоляційні властивості. Мінімальним показником є 30 Дб.
  3. Естетичний вигляд. Важливо, що вікна мали такий вигляд, як і запропонований зразок. Колір має бути без видимих плям, однорідним.

У закритому вигляді вікна не мають пропускати повітря та вологи. Тому має використовуватися якісна фурнітура та ущільнювач.

Поради, як вибрати вікна для будинків та квартир3

Який колір вікон вибрати?

Алюмінієві вікна найпопулярніші 2-х кольорів – білого та ламінованого під дерево. У білого профілю свої переваги – він економічний та має класичний зовнішній вигляд, що підходить до будь-якого екстер’єру.

Ламіновані варіанти створюють у різноманітних кольорах, все залежить від фактур та кольорів плівки. Догляд за такими конструкціями достатньо простий, після миття на поверхні не лишаються сліди від пальців. Проте вартість таких варіантів трішки вища, аніж звичайних.

У питанні, які вікна краще вибрати, допоможуть розібратися фахівці компанії «Алуніт». Вони запропонують різні варіанти на будь-який бюджет та нададуть відповіді на усі запитання.