Зимовий сад у Львові

Зимовий сад — це архітектурний елемент зі скляним дахом, художньо оформлений декоративними рослинами. Зимові сади користуються в Україні все більшою популярністю і стали складовою частиною багатьох адміністративних будівель, бізнес-центрів, спортивних споруд, культурних, оздоровчих і розважальних центрів і, звичайно ж, житлових будинків.

Зимовий сад — місце для відпочинку і символ престижу. Ця прозора і невагома на вигляд конструкція може служити продовженням приміщення, розширюючи його простір і формуючи кліматично сприятливу атмосферу. Також зимовий сад може бути спорудженням, що стоїть окремо або примикає до будинку, при цьому може мати різноманітні форми: купол, піраміда і тому подібне.

Зимовий сад: вимоги до конструкції

Зимовий сад — складне архітектурне рішення, що вимагає професійного архітектурно-планувального підходу. Незалежно від того, чи є зимовий сад окремою спорудою, частиною приміщення чи нестандартно заскленим балконом (лоджією), до нього пред’являються загальні характерні вимоги:

  • світлопрозорість і міцність конструкції;
  • безпечність конструкції;
  • надійність і довговічність,висока стійкість до атмосферних впливів;
  • ефективний захист внутрішнього простору зимового саду від охолоджування або перегріву;
  • забезпечення необхідного мікроклімату (ефективна система вентиляції, правильний вибір матеріалів та способів скління).

Зимовий сад: елементи

В конструкції зимового саду виділяють наступні основні елементи:

  • вертикальне скління (стіни);
  • похиле скління (дах);
  • елементи, що відкриваються (вікна, двері, фрамуги).

Для виготовлення кожного з цих елементів застосовують системи алюмінієвих профілів («фасадні», «віконні», «дверні») з використанням склопакетів.

Ретельний розрахунок, який враховує вітрові й снігові навантаження на зимовий сад, власну вагу конструкції та багато інших чинників, дозволяє вибрати конструктивні елементи, що забезпечують необхідну міцність і стійкість споруди.

Зимовий сад: вертикальне скління

Каркас зимового саду має бути досить міцним для того, щоб витримувати вагу важкого скління і мати високі теплоізоляційні якості. Тому для створення зимового саду застосовуються профілі з алюмінію. Вони мають високі характеристики міцності, не містять шкідливих речовин, забезпечують повну герметичність, не бояться перепадів температур і дії атмосферних опадів.

В разі великих габаритних розмірів зимового саду і високої вірогідності несприятливих атмосферних навантажень, оптимальним рішенням є комбінування алюмінієвого профілю з несучим металевим каркасом.

Для скління використовують спеціальні склопакети з низькоемісійним склом, з дзеркальним напиленням або тонованим в масі. Вживання енергозберігаючого покриття склопакетів значно знижує теплові втрати великих засклених поверхонь зимового саду.

Зимовий сад: похиле скління

До даху зимового саду, що знаходиться під нахилом, пред’являються особливі вимоги, викликані, перш за все, вимогами безпеки.

У склопакетах для даху скло має бути загартованим або ламінованим. Гартування звичайного скла збільшує його міцність в п’ять — сім разів, а при руйнуванні таке скло розпадається на безпечні кусочки з тупими краями. Склопакети також повинні мати енергозберігаюче покриття для запобігання втрат тепла.

Необхідно також вибрати правильний кут нахилу скління, щоб забезпечити проникнення в приміщення максимальної кількості тепла і світла.

Зимовий сад: елементи, що відкриваються

Вікна й двері зимового саду мають бути максимально герметичними, світлопрозорими і мати енергозберігаюче покриття.

Дуже важливе питання при споруді зимового саду — мікроклімат і забезпечення правильної вентиляції. Конструкція зимового саду повинна включати систему пасивної вентиляції та додаткові елементи для вентиляції, що відкриваються (фрамуги, люки з ручним або автоматичним управлінням).

Вдалим рішенням для зимових садів є вживання жалюзів. Жалюзі не лише захистять від спеки і яскравого сонця, але й від сторонніх очей, особливо в темний час доби.

При правильному підході до вибору конструктивних елементів та при здійсненні якісного монтажу конструкції, зимовий сад довгий час втішає власника як естетично, так і з експлуатаційної точки зору. А різноманітність і багатство дизайнерських рішень зроблять Ваш зимовий сад неповторним.