В наш час різноманітні алюмінієві конструкції стають все більш популярними при будівництві або ремонті різних будівель та об’єктів. Особливо широко використовуються вони при заскленні різних фасадів і встановлені дверних конструкцій.

Це зумовлено довговічністю, екологічною чистотою та естетичним зовнішнім видом матеріалу. Адже він має стійку, утворену природним шляхом, захисну плівку. Крім цього алюмінієвий профіль часто покривають порошковими емалями або проводять анодування. Саме це надає йому стійкості до впливу навколишнього середовища, навіть агресивного. Але щоб алюмінієві двері та вікна могли функціонувати надійно довгий час, вони потребують належного періодичного догляду. 

В порівнянні з іншими конструкціями, наприклад з дерев’яними або металопластиковими, доглядати за алюмінієвими набагато простіше та легше. Єдине, що не рекомендовано використовувати при очищенні таких профілів – це агресивні засоби та механічний вплив, що може спровокувати сильні подряпини та в результаті зіпсувати зовнішній вигляд. 

Деякі рекомендації щодо догляду 
Алюмінієві вікна та двері будуть експлуатуватися довго та надійно, якщо своєчасно проводити такий нескладний догляд за ними:
•    Очищення спеціальними засобами поверхні профілю;
•    Змащення фурнітури спеціальними аерозолями, рекомендовано проводити один раз на рік;
•    Своєчасне очищення від пилу ущільнювачів, підійде звичайна м’яка та волога ганчірка;
•    Регулювання положення рами, підкручення при необхідності фурнітури.
•    Оброблення раз на пів року ущільнювачів спеціальним засобом для збереження еластичності та відштовхування вологи.

Окрім того, що вікна та двері алюмінієві міцні та стійкі до негативного зовнішнього впливу, вони легко чистяться від бруду водою із спеціальними миючими рідинами. Ідеального зовнішнього вигляду надають спеціальні засоби на основі силікону. Розсувні алюмінієві вікна та інші конструкцію даного виду мають таку важливу перевагу, як усунення різноманітних подряпин та невеликих дефектів покриття за допомогою спеціальних коректуючи сумішей. 

Отже, догляд за алюмінієвими вікнами, дверима та іншими конструкціями набагато простіший та менш трудомісткий, наприклад в порівняні з дерев’яним. Якщо ще врахувати стійкість до впливу середовища та тривалий термін функціонування, то вікнам та дверям з алюмінієвого профілю просто не має конкуренції.