Зимові сади конструктивно не є частиною загальної системи по міському озелененню. Проте, оскільки вони відносяться до рекреаційних видів приміщень, створених спеціально для відпочинку, то і створюють їх відповідно до правил дизайну, а також садово-паркового мистецтва.

Зимовим садом сьогодні прийнято називати відведену для потреб озеленення ділянку приміщення. На заздалегідь виділеному майданчику розміщуватимуться рослини, що поєднуються з різними елементами так званої малої архітектури, а також різними декоративними складовими. Якщо є можливість, то потрібно використовувати воду і камені. Таке поєднання виглядає дуже вигідно. Облаштування зимового саду може заслужено називатися одним із складних видів по озелененню приміщень. Він вимагає глибоких пізнань в декоративному садівництві, а також володіння інженерними навиками і навіть основами архітектури.

Основним призначенням будь-якого зимового саду буде продовження часу знаходження людини серед зелені рослин. Зимовий сад, по суті, є чудовим місцем для відпочинку, він може бути способом виховання в людині художнього смаку, а ще розширення його пізнань на рослинному світі. Догляд за зимовим садом вчить дуже акуратному відношенню до живої природи.

Приблизно у 50— 60-х роках таке мистецтво, як облаштування зимового саду, почало зароджуватися в нашій державі. На той час украй рідко в літературі зустрічався більш менш детальний опис процесу організації зимових садів. Частіше представлялося можливим прочитати про влаштовані сади палаців культури або наукових установ, а також інших значимих будівель. Пізніше стали з’являтися також рекомендації по створенню і подальшій експлуатації таких «куточків природи».

За минулі декілька років в нашій державі величезна увага стала приділятися облаштуванню і декору інтер’єру всіх будівель. Не секрет, що кімнатні і оранжерейні квіти в своїй переважній більшості володіють фітонцидними якостями. А ще вони здатні створювати в приміщенні оптимальний мікрокліматичний режим. Тому немає нічого дивного, що зараз в будь-якому офісі або кабінеті є свій зелений куточок. Сучасні зимові сади стали чимось на зразок зони для відпочинку і психологічного розвантаження. Тому логічно, що вони є майже на всіх крупних підприємствах, а також у видовищах або в дитячих установах. Сьогодні вони популяризувалися і в індивідуальному варіанті, тобто, для заміського будинку або дачі.

 Варіанти зимових садів, виконаних нашою компанією: